Parafia Chrystusa Krola


Idź do treści

PielgrzymkiFATIMA z SANTIAGO DE COMPOSTELA
pielgrzymka 8 - dniowa, samolotowo-autokarowa
TERMIN: 08 – 15 lipca 2023 r.
koszt 6000zł. (2500zł + 550euro + 150euro = 700euro)

1. DZIEŃ: KRAKÓW – PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA
Transfer autokarem do portu lotniczego w Krakowie, odprawa, przelot do Porto. Spacer nad rzeką Duero, stolica kultury, stolica wina Porto. Przyjazd do Santiago de Compostela, zachód słońca w galicyjskim klimacie. Nocleg w Santiago.
2. DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – COIMBRA – CIDADE DE MAR
Poranny marsz, Camino do św. Jakuba. Msza św. w katedrze, nawiedzenie grobu św. Jakuba Starczego, uczczenie tronu Apostoła. Czas wolny w galicyjskim, pątniczym miasteczku. Wyjazd z Santiago, przejazd do Coimbry - nawiedzenie Karmelu, miejsce tajemnic Siostry Łucji. Spacer po Starówce miasta uniwersyteckiego, możliwość wysłuchania muzyki Fado. Przejazd nad ocean, wypoczynek. 3. DZIEŃ: CIDADE DE MAR
Całodniowy wypoczynek nad oceanem.
4. DZIEŃ: CIDADE DE MAR – LIZBONA – FATIMA
Poranek nad oceanem, przejazd do stolicy Portugalii. Zwiedzanie Lizbony, Alfama - nawiedzenie miejsca urodzenia św. Antoniego Padewskiego. Spacer na Rua Augusta, Praça de Comerçio. Przejazd do Fatimy. Podczas pobytu w Fatimie, każdego wieczoru różaniec i procesja ze świecami.
5. DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA
Zapoznanie się z miejscem objawień MB. Msza św. dla Polaków w Calelinha. Przejście drogą Pastuszków od Cova da Iria, Valinhos, Loca de Anjo do Aljustrel. W drodze rozważanie stacji drogi krzyżowej. Nawiedzenie domów rodzinnych Marto i Santos. Nawiedzenie bazyliki Trójcy św. i MB Różańcowej, czas na indywidualną modlitwę przy grobach Pastuszków: s. Łucji, św. Hiacynty i św. Franciszka. Wigilia fatimska.
6. DZIEŃ: FATIMA – Covada Iria - 13 lipca
Uroczystości w Fatimie, Msza międzynarodowa. Związane z historią Cova da Iria i Valinhos z 1917. Czas przeznaczony na indywidualne potrzeby.
7. DZIEŃ: FATIMA – NAZARE – FATIMA
Wyjazd nad ocean, do Nazaré - nawiedzenie Sanktuarium MB Nazaretańskiej. Sitio - taras widokowy na klifie, 110 m wysokości. Wypoczynek, plażowanie. Możliwość konsumpcji sardynek i dorsza atlantyckiego. Powrót do Fatimy.
8. DZIEŃ: FATIMA / PORTUGALIA – POLSKA / KRAKÓW
Przejazd na lotnisko, odprawa lotnicza, przelot do Polski.

ZAPISUJĄC SIĘ NA PIELGRZYMKĘ NALEŻY:
Pobrać z parafialnej strony internetowej, wypełnić, wydrukować i podpisać Kartę Uczestnika Pielgrzymki. Następnie przekazać w kancelarii parafialnej z zaliczką 500zł. Po przyjęciu przez Biuro przesłanych dokumentów pocztą elektroniczną, Biuro poinformuje o terminie wpłat.

PEŁNĄ OPŁATĘ ZA PIELGRZYMKĘ NALEŻY UIŚCIĆ NAJPÓŹNIEJ 30 DNI PRZED WYJAZDEM

Karta Uczestnika Pielgrzymki

szczegółyStrona główna | Parafia | Intencje i ogłoszenia | Duszpasterze | Grupy parafialne | Sakramenty | Galeria | Czytelnia | Pielgrzymki | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego